mdyszlewski.pl

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak zadbać o ślubne detale | fotograf Rzeszów, fotograf Tarnobrzeg

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak zadbać o ślubne detale

Fotograf Rzeszów – czym dla fotografa jest detal ślubny

Niby to tylko detal, ale gdy mu się lepiej przyjrzeć, staję się częścią układanki, która domyka całość. Można patrzeć na niego z różnych perspektyw: fotografa ślubnego, gości, ale przede wszystkim Pary Młodej, czyli Waszej. Często takie spersonalizowane dodatki mówią o Was bardzo dużo. Pokazują Wasze hobby, styl życia, zainteresowania, a także to, jak ważny dla Was jest ten dzień.

Drobne szczegóły

Ślub składa się z mnóstwa drobnych szczegółów, o które musicie zadbać. Wymaga to sporo energii, wysiłku i czasu. Uwierzcie mi jednak, że gdy Wasze zaangażowanie będzie duże, przełoży sie ono na pracę wszystkich innych – fotografa ślubnego, filmowca, obsługi sali, a także zespołu weselnego. Wpłynie też na dobre samopoczucie Waszych gości – każdy poczuje, że jest ważną częścią tego dnia i odpłaci się dobrą energią. Zabawa na pewno będzie wyśmienita.

Zadbajcie więc o szczegóły i nie odpuszczajcie!

Dobrze dobrany detal ślubny stanie się „niewidoczny”, ale odczuwalny. To jest tak, jak z muzyką w filmie. Gdy jest ona dobrze skomponowana, nie wychodzi na pierwszy plan, ale buduje napięcie, wzbudza emocje, uzupełnia scenę, a w tym przypadku Wasz wyjątkowy dzień.

Zadbajcie o estetykę otoczenia, przygotujcie odpowiednie dekoracje. Pomyślcie o zaproszeniach ślubnych, torcie, aucie, którym pojedziecie do ślubu, a także o tych personalnych detalach, takich jak suknia, garnitur, buty, biżuteria i niespodzianki dla gości. Niech to wszystko będzie wyjątkowe i warte uwiecznienia na fotografiach.

DETALE ŚLUBNE TE NAJBARDZIEJ OCZYWISTE

Obrączki ślubne – klasyczne, nowoczesne, a może zaprojektujecie i wykonacie je sami?
Jest już kilka firm, które oferują taką usługę. Cały proces wspólnego tworzenia jeszcze bardziej wzmocni symbolikę obrączek.

Suknia, garnitur, buty, biżuteria – tu krótko – musicie w tym wszystkim nadal pozostać sobą, czuć się dobrze. Wszystko dopasujcie tak, żebyście nie czuli się skrępowani.

A teraz wchodzi fotograf ślubny… | fotograf Rzeszów, fotograf Tarnobrzeg

Uwielbiam fotografować ślubne detale. Przykładam do nich dużą wagę. Szukam dla nich odpowiedniego miejsca w Waszej przestrzeni i w przygotowaniu reportażu ślubnego. Jeśli zatem chcecie, aby Wasza fotograficzna historia była wzbogacona o piękne fotografie detali, musicie mocno o nie zadbać!

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak zadbać o ślubne detale

ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Zaproszenia to nie tylko preludium ślubu. Gustowne i stylowe będą sygnałem dla gości, że ten dzień będzie wyjątkowy. Warto pomyśleć o samej treści zaproszenia – może napiszecie ją sami? Po latach zaproszenia będą  stanowiły ciekawą pamiątkę.

Nie wszyscy Wasi goście znają wybrane przez Was miejsce ślubu i zabawy weselnej. Dlatego do zaproszeń, jako małą podpowiedź, możecie dołączyć wykonaną w podobnej stylistyce mapkę.

KWIATY, KWIATY, WSZĘDZIE KWIATY!

Bukiet ślubny to podstawa! Raz – to najważniejszy bukiet w życiu, dwa – musi pasować do sukni, a trzy – to od niego zaczyna się budowanie całej kwiecistej aranżacji Waszego dnia.
Rodzajów wiązanek ślubnych jest bardzo dużo, dlatego w tej dziedzinie zgłoście się do najlepszej pracowni florystycznej w Waszej okolicy. Wspólnie ustalicie także wystrój kościoła, dekoracje samochodu, sali weselnej.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli jak zadbać o ślubne detale

AUTO DO ŚLUBU

Siłą rzeczy auto, którym przyjedziecie do ślubu, również będzie uwiecznione na fotografiach. Wybór samochodów jest duży, ale najważniejsze jest to, aby pasował do stylu Waszego ślubu. Dziwnie będzie wyglądać, jeśli organizujecie ślub i wesele w klimacie BOHO, a do kościoła przyjedziecie limuzyną… Do ślubu retro najlepiej pasuje samochód zabytkowy. Charakter osób szybkich i nowoczesnych podkreśli natomiast auto sportowe.

Warto udekorować swoje auto, aby wyróżniało się spośród aut gości. Niech wszyscy wiedzą, że w środku znajduje się Nowa Młoda Para! Wyróżnikami mogą być kwiaty, tematyczne tablice rejestracyjne, ale wystarczające będą też po prostu wstążki.

DETALE NA SALI

Dobrym pomysłem jest przygotowanie planszy z numerami stołów. Można postawić ją w widocznym miejscu, co pozwoli gościom szybko i sprawnie zająć swoje miejsca.

Stoły, przy których posadzicie swoich gości, nie mogą być nijakie, zadbajcie zatem o ich estetyczny i pasujący do całej stylizacji wygląd. Zastawa, winietki i serwetki muszą być całością, a kwiaty uzupełnią kompozycję – swoją świeżością i romantyzmem dadzą dużo energii.

Słodki stół, jakże oblegany przez dzieci…i przez fotografa również! Stanowi on pewną część sali, do której na 100% zawita każdy łasuch. Te słodkości i deserki zasługują na piękny, wpasowany w cały motyw przewodni, kącik.

SŁODKIE „TOP ONE” NA WESELU

Jak już piszę o słodkościach, to nie mogę nie wspomnieć o torcie weselnym. Już samo jego „wejście” na salę zasługuje na oddzielny punkt w ślubnym scenariuszu. Tort wróży słodkie życie, a jego krojenie to pierwsze wspólne zadanie małżeńskie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze weselnego tortu? Przede wszystkim na smak! To na nim, poza aspektem wizualnym, skupią się Wasi goście. Ciekawym pomysłem jest stworzenie tortu z babeczek. Będzie pysznie i kolorowo!

Najpyszniejszy jest tort weselny

Oprócz tego, że tort jest najpyszniejszym elementem całego wesela, to jest również bardzo ważnym detalem, warto go zatem ozdobić. Czym? A chociażby owocami, ale uroku dodać mu mogą również świeże kwiaty. Szczyt tortu nie musi być „pusty”. Wypełnić go może jeden, mały szczegół. Toperem może być jakiś spersonalizowany napis albo mała ozdoba w kolorze przewodnim Waszego wesela. Świetnie sprawdzi się też Wasze Zdjęcie. To WASZ tort ślubny – podkreślcie to! 

DEKORACJA ŚWIATŁEM

Dzięki światłu sala weselna nabierze świeżości i nowego wymiaru. Dobrze dobrane podkreśli elementy wystroju. Gra kolorem i piękne łuny światła wzmocnią zabawę taneczną, a Wasi goście będą w magicznym nastroju.

GOŚCIE, GOŚCIE

Księga gości nie musi być sztampowa. I najlepiej, żeby taka nie była. W sieci pomysłów na nią jest bardzo dużo, a podczas ich przeglądania może wpadniecie na swój własny.

Podziękowania dla gości za ich obecność i prezenty są mocno wpisane w polską tradycję. Zazwyczaj wyrażane są pudełeczkiem ciast i niekiedy butelką weselnego trunku. Wiele par unowocześnia tę tradycję, dodając jeszcze drobny podarunek, który pojawia się na stoliku, tuż przy winietce. Mogą to być czekoladka z ciekawą adnotacją albo słoiczek pysznego miodu. Obdarowane nimi osoby będą miło wspominać Waszą uroczystość.

I na koniec jeszcze fotograficzny bonus inspiracji ślubnych.

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pelicula

A modern theme for the film industry & video production
[instagram-feed feed=2]